Kadıköy’den Başbakan’a 2 Soru:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan; AK Parti 4. Uluslararası Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda  , “emsal değerleri konusunda dikkatli davranılmasını isteyerek, “Çeşitli plan notlarıyla emsallerle oynayanlar var, belediyelerin içinde bunu görüyorum. AK Parti olarak 3 emsal, azami ilkemiz olmalıdır. Plan notlarıyla oynamak suretiyle eğer siz bunu 7’ye çıkarıyorsanız 6’ya çıkarıyorsanız tarih sizi affetmez, bu millet sizi affetmez. Asla bunlarla oynama noktasına girmeyin, bizim bunlara ihtiyacımız yok” dedi.

Başbakan’a Kadıköy’den  2 soru:IMG_7273-1Göztepe’deki Meteoroloji arsasına 6 emsali kim verdi?

salipazari01[1]

Kuşdili Çayırına yapılmak istenen AVM’ye 6 emsali kim veriyor, biliyor musunuz?

Haklısınız Sayın Başbakan, Kadıköylüler bu emsalleri verenleri hiç affetmeyecek!!!

32 thoughts on “Kadıköy’den Başbakan’a 2 Soru:

 1. Bez afişlerle bunları duyurun, duyurabildiniz medyada duyurun. herkes ilçe belediyesi izin verdi zannediyor.

  • doğru söylüyorsunuz insanımız bilinçsiz ve detayları takip etmediği için büyük çoğunluk kadıköy belediyesi olarak biliyor acil bunlar ile ilgili kamuoyu oluşturulmalıdır.

 2. Taş Yapı nın avukatı kentsel dönüşüm kapsamında Fikirtepe halkına ithafen Taş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah TURANLI nın ağzından ” Emrullah Bey in ağzından çıkan kanundur. Buraya vereceğimiz oran %50 dir (emsal 4.14) ” dedi. Fakat Meteoroloji arsasına neden %60 verdiği belli oldu !
  Yazık.

  • Sayın Başkanım Kadıköy halkının yinede mutlu olması gerekirmiş baksanıza bugün sayın KILIÇDAROĞLU’nun Esenyurt,Beylikdüzü vb Belediyelerin Emsallerini duyururken ifade ettiği rakkamlar AKILLARA ZİYAN..Sayın başbakan Tarih affetmez diyor ama Allah’ta,Tabiat’ta,Kul’da affetmez…Bunlar kendi yetki alanlarında ve uhdelerinde olan belediyeler değil mi Allah Aşkına

   • Esas tabiat affetmiyecek,öc alması çok acı olacak.Zaten bugüne kadar olan afetlerde bu yüzden olmadımı?Dere yataklarına ev yapılması gibi,derelerin yolunun kapatılması gibi,yeşilliğin ortadan kaldırılması gibi,daha birçok nedenden.Tabiatın dengesi bozuldu diyorlar,acaba neden bozuldu????Ne kadar ileriyi görmeden bir gidiştir bu,aklımalmıyor.Ben sade bir vatandaş olarak,mesleğimde olmadığı halde görebiliyorumda yetkililer neden göremiyor ,hayret ki ne hayret.

 3. Başkanım Tüm kozyatağı emsal değerlerinin artırılmasını bekliyor,ancak 1,5 yıldır değişen bir şey yok.Bir açıklama yapın,bir duyuru yapın .

 4. BÜYÜKŞEHİR ,KADIKÖY İLE SİDİK YARIŞI YAPIYOR,
  ESKİ YAPILARDA OTURAN KADIKÖY SAHİLİ HALKI DEPREMDE ÖLECEK
  İNSANLARI İÇİN DEPREM SONRASI BUNA SEBEB OLANLARDAN NORMAL BİR
  HESAP SORMA İŞLEMİ YAPMAYACAĞINIDA BİLMELİ.
  DEPREM SONRASI BUNDA SORUMLU BAŞKAN BU MESULİYETİ ÇOK ACI ÖDER.BUNUDA BÖYLE BİLMELİ.

 5. Dun Goztepe Parkina gittim, bir goreyim bakalim neler yapilmis diye. Gecen yildan beri tas ustunde tas birakmadan calisiyor ya Buyuksehir belediyesi…. Gordugum manzara karsisinda nutkum tutuldu – niyeyse, hala nasil sasiriyorsam – Bu kadar beceriksizce, zevkten yoksun baska bir park dizayni olamaz herhalde… Deli kizin ceyizi gibi her yerde motifler halinde dikilmis cicek peyzajlari, o kadar abartilmiski resmen insanin gozlerini yoruyor!!! Bir de sus olsun diye – guzelim cimi, topragi katledip! – etraflarina bolca doktukleri beyaz mermer gibi iri taslar da uzaktan bakinca tam bir mezarlik goruntusu veriyor… Yesil alan en az indirgenip bolca granit yollar yapilmis. Insanlar da cimlerde degil granit taslarin ustune konulan banklarda oturacaklar! Eskiden kitabini kapip, ufak battaniyeni alip, gidip bir agac altina oturup biraz parkin, yesilin tadini cikarabiliyordun. Simdi ne mumkun!!! yer birakilmamis ki, tum mucevherlerini ayni anda takan “rukus bir kadin” gibi insani yoruyor… Yazik gercekten cok yazik onca harcanan paraya (bizim cebimizden cikan!!!- ve emege… AMA sanirim getirip bir de bir camii oturtmadiklari icin hala SUKRETMELIYIZ!!!

  • Onlar camiyi nereye yapacaklarını iyi bilirler meterolojinin yerine 42 kat 4 blok nasıl yapıldı cami yapabilirlerdi onun için hiç canınızı sıkmayın bunlarda her türlü imam var daha küpleri dolmadı adam kandırmasını daha dogrusu cahili kandırmasını cok iyi biliyor ve yapıyorlar .saygılarımla

  • belediyeler bazı şirketlere hortum bağlamışlar bu nedenle sınır yok yol kenarlarının beton duvarlarına çiçek panoları yapıyorlar çok mu gerekli gelen geçen arabalar için çiçekler tabii ışıklandırma ve su tesisatıda çekilmiş niçin plastikten değil… belediyeye hortum döşemiş olan yakın şirketler akşam proje üretip sabah uyguluyorlar bu kimin parası yarın nasıl hesap verecek bu insanlar ama sanırım kendilerini aldatan fetvaları da vardır ..

   • ben alıştım artık her sabah kahvaltı yaparken selamiçeşmedeki 42 kat 4 blok binaları seyrediyorum ülkemle gurur duyuyorum başkan pet shop larda köpeklerle ugraşsın adamlar iş yapıyor senin binan 50 senelik olmuş çökerse altında kalırsın allahın takdiri cık çamlıcada villa al orda otur AKP işini yoluna koydu kadıköylüler sen varsın yoksun umurunda degil ya bu deveyi güdecegiz ya bu diyarda ölecegiz saygılarımla

 6. Kentsel Dönüşüm Projelerinde hedef eski yapılardan ve deprem tehlikesinden kurtulmaktır.Emsal değerleri bölgeye olmalıdır.Şehrin göbeyi olan bir yere 4-5 katlı binalar yapmak herhalde olamaz.Bu dünyanın her yerinde böyledir.
  Çağa uyulmalı modern bir şehir yaratılmalıdır.İstanbul da arsa kalmamıştır ve yüksek binalar doğaş olarak tercih edilmelidir.Bir de vatandaşlarımızı çağımızın modern yaşamına uyacak binala taşımalıyız.

 7. Her gün önünden geçerken düşünürüm,bu arsa bu kadar büyük müydü? 2.07 emsal ile 42 katlı dört blok nasıl yapıldı diye.Demek buraya 6 emsal vermişler.Olur da bu kadar olmaz şaşırdım.Bizlerde bu binaların 500 metre çevresinde 2,5 emsal verseler de 50 yıllık binalarımızı yenilesek diye beklerken etrafımızda ne dümenler dönüyormuş,.

  • ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİ ESKİ MÜCAHİT YENİ MÜTEAHHİTLER KENDİLERİ İÇİN BÜTÜN EMSALLERİ BİTİRDİLER DİĞER VATANDAŞLAR BUNUN FARKINA VARINCA DERHAL BAŞBAKAN EMSALE GEREKEN NOKTAYI KOYDU İŞ BİLENİN

 8. böyle bir çirkinlik olamaz aynı bir yapıda kartal ve pendik arasında yükselmeye başladı şeker suyunda oturuyorum tüm adalar manzarasını kesti ne kadar bir çirkin yapı vatandaş olarak soruyorum büyük şehire ve şehircilik bakanına nasıl böyle yapılara müsade ediyorsunuz

 9. BİZLER EVLERİMİZİN YENİLENMESİ İÇİN , 2.07 NİN ,2.50 OLMASINI İSTEYEN
  KADIKÖY SAHİLİ HALKIYIZ ,YANİ DEPREMİN EN ÇOK İNSANI ÖLDÜRECEĞİ
  SAHİLİN HALKIYIZ . KARADENİZLİLERİN İNŞAATÇILIĞI ÖĞRENDİĞİ BÖLGENİN
  HALKIYIZ, EĞER DEPREM OLURDA SAĞ KURTULURSAM . SİZLERDEN
  GÖKDELEN MÜSADESİ İSTEMİYORUZ.SADECE DAİRELERİMİZ KADAR
  BÜYÜKLÜKDE DAİREMİZ OLSUN YETER. İNSAN ÖMRÜ MENFAATTEN DE
  ÖTE SAYIN POLİTİKACILAR .

  • Evet,haklısınız,bir an evvel çıkmasıda gerekli.Olası bir depremin ne zaman olacağı bellimi?Yarın olmayacağı ne malum.Nekadar acele edilirse o kadar iyi olur herhalde.

  • Büyükşehir Belediyesine oy vermediğimiz için umurlarında değiliz..verdiği emsal artışının oyunu toplayabileceği bir zaman büyükşehir bu bahsedilen 6-7 emsallere göre çok küçük olan %10 yada %20 olacak artışı(ona artış da denemez 50 yıllık binalarda yaşayanlara cansuyu) verecektir.Konu bu kadar basit..onlar için her şey oy demektir..nasıl ki bağdat caddesinde 20 yıllık otobüsler geziyorsa..bu da onun iz düşümüdür..

 10. sayın arkadaşlar, kadiköylüler, çoğunuzu havadan gelecek avantalar bürümüş…ne zaman öğreneceksiniz insan gibi olmayı havadan kazanca karşı olmayı..tabii bunu önce kendinizde uygulamalısınız…diğer şahsiyetsiliklede savaşmalısınız…rant sağlanması için sunii ihtiyaç yaratılması gerekir…buda fiktif tir..ve sizler çocuk gibi bu oyunlara kanarak başkalarının cebini doldurmayı seviyorsunuz ama geleceğiniz olan çocukları düşünmeden…tabiatı düşünmeden…toprağın kaldırabileceği yükü düşünmeden…genel gıda maddelerinin sevkiyatı satışı pahllanmasını düşünmeden ve sıkışık bir bölgedeki sunii fiyat artışlarını düşünmeden…bence olanı en iyi şekilde onarmak yeniyi yaparak olanı boğmaktan iyidir…iyi boğulmalar…

 11. Genel olarak herkes haklı görüş ve tepkilerini dile getirmiş çok güzel fakat en önemli sorunun yani Kadıköy de emsal artışının cevabı yok.Bölgede inşaat yapan biri olarak emsal artışı söylentileri yüzünden kat maliklerinin aşırı derece kafasının karışık olduğunu ve böyle söylentilerle aşırı beklentiye girdikleri için iş almanın cok zor olduğunu söyleyebilirim ,dolayısı ile biran evvel yenilenmesi gereken çürük binalarda yaşam devam ediyor.Zaman aleyhimize işliyor ama biz belediye izinlerini alırken cok ciddi zaman kaybediyoruz ortalama 3 ay gibi.Ayrıca belediyelerde ve bakanlıkta Kentsel Dönüşüm ile ilgili net bilgilere ulaşmakta güçlük çekiyoruz

 12. Ben dogma buyume 54 yasinda bir kadikoyluyum.atalarimda istanbulun fethinden beri istanbullu. Sali pazari kadikoyun en yogun oldugu yerlerden biri.zayen 50 bin kisilik bir stad var.kiziltoprakta oturuyorum.birde avm yapildiginda evimize nasil gidecegiz.b.sehir in umurunda degil tabii ki.burasi kimlere peskes cekilecek.kimler servetine servet katacak acaba.isiniz gucunuz nereden yağ cikartiriz.bunu yaparsaniz.tarih sizi affetmeyecek.

 13. Sali pazarina yapilacak tek sey otopark yapmaktir. Boylerce kadikoy carsisi hareketlenir.Simdi arabayi nereye park edecegiz korkusundan kadikoye inemiyoruz. Kadikoyun merkezindeki yollari arabalardan baska turlu kurtaramazsiniz.Alisveris merkezi yapmak cinayet olur. Kadikoy dahada icinden gecilmez hale gelir.

 14. sayın baskan kadıkoy ıskele meytanından tam iş bankasının ordan gırın yer altına salı bazarının onunden çıkın bu projeyle kadıkoye bır nefes altırırsınız kımınle yabarsanız yapın kıme verırsenıız verın ıhaleyı kadıkoy sıze mınnetdar olur 20 yılınızda bır eserınız olsun yıllardır oy verdık brakdıgın eser kadıkoye bır balon brakın 50 metre kare toplantı salanları yabmayı kadıkoyde bır tane 1000 kışılık konferans salonu yok bunu yabın kımınle yabarsanız yabın ama yabın 5 senede bır evlendırme daıresını restore edecegınıze bunları yabın salı pazarınada bır onerı getırın onun ıcın mucadele veroın bızde tesdekleyelım sadece çarsı herseye karı olmasın saygılarımla

 15. büyük şehir belediyesi kadir toptaş hangi partiden fikirtepeye 4.14 verip halkı yerinden eden binaların boşalmasına yıkılmasına ve mütahitlerle anlaşmak zorunda bırakan AKP Lİ BELEDİYE BAŞKANI DEĞİLMİ SAyın başbakanım
  bunlar olurken neredeydiniz

  • sayın başbakan ankarada idi sayın selami öztürk nerede idi acaba (selamiceşmeye 4 tane ucube dikilene kadar acaba.hiç sesi cıkmıyor.şov yapmayı bıraksın kadıköye artık faydası kalmadı.oyuncaga döndü.

   • Burada amacım Selami başkanı korumak değil benim de çok memnun olduğum söylenemez..Hakikat ise gerekli baş vuruları yaptığını biliyorum ,netice alamamış olabilir.
    Taş yapı kimlerle ortak tahmin edebiliyoruz.
    Tuba Uca

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s